Pomysłowość złodziei nie zna granic. Skradziony sprzęt ukryli w gnojowniku. Grozi im do 10 lat więzienia.

Policjanci z Poznania zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za kradzież z włamaniem. Na początku marca włamali się do magazynu jednej z firm sprzątających i ukradli z niego myjki ciśnieniowe, pompy i nagrzewnice. Pomimo braku świadków i monitoringu policjanci zatrzymali sprawców odpowiedzialnych za tą zuchwałą kradzież. Wszystkim trzem zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

8 marca br. do Komisariatu Policji Poznań Jeżyce wpłynęło zawiadomienie o włamaniu do jednego z magazynów, który znajdował się przy poznańskim lotnisku. Skradziono z niego różnego rodzaju sprzęt służący między innymi do czyszczenia: myjki ciśnieniowe, pompy i nagrzewnice. Straty na jakie narazili pokrzywdzonego sięgnęły ponad 40 tysięcy złotych.

Sprawę wykrycia sprawców tego przestępstwa utrudniał fakt, że nie było żadnych świadków tego zdarzenia, a teren zdarzenia nie było objęty jakimkolwiek monitoringiem. Policjanci zabezpieczyli wszystkie możliwe ślady i na ich podstawie natychmiast rozpoczęli działania.

Po kilku dniach policjanci z jeżyckiego komisariatu wpadli na trop skradzionego sprzętu. Okazało się, że sprawcy kradzieży z włamaniem zakopali swoje „łupy” w przydomowym gnojowniku w jednej z podpoznańskich miejscowości. Do sprawy jeżyccy kryminalni zatrzymali 3 mężczyzn. Wszyscy są mieszkańcami powiatu poznańskiego. Policjanci zabezpieczyli także 15 tys. na poczet przyszłej kary. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

(Visited 325 times, 1 visits today)

Leave a Reply