Juniorki SKF awansowały do półfinału rozgrywek trzeciej ligi

SKF Forex Polska Politechnika Poznańska – SKS Murowana Goślina 3:0(25:23, 25:16, 25:17)

Spotkanie w Poznaniu miało ogromne znaczenie dla walki podopiecznych Zbigniewa Woźniaka o prawo gry w półfinale. Mająca jeden punkt przewagi nad ekipą Enea PTPS Piła drużyna SKF podejmowała SKS Murowana Goślina. Gospodarze spotkania podglądali również wynik z drugiego spotkania grupy, gdzie w derbach SPS Volley Piła podejmował Enea PTPS.

Początek spotkania w Poznaniu to bardzo wyrównana walka z, której górą wychodzą Poznanianki zdobywając prowadzenie 22:20. Kiedy wydaje się, że set jest rozstrzygnięty to trzy oczka z rzędu wyprowadzają gości na prowadzenie 23:22. Kolejne trzy akcje dla Poznanianek i wygrana 25:23 staję się faktem, a drużyna Zbigniewa Wożniaka obejmuje prowadzenie w spotkaniu 1:0.

Kolejne dwie odsłony to już gra pod pełną kontrolą siatkarek z Poznania, które świadome swojej szansy wobec napływających wieści z drugiego spotkania wykorzystują ją do samego końca i wygrywają odpowiednio 25:16, 25:17, a całe spotkanie 3:0.

Kilka minut po wygranej dociera informacja o zwycięstwie SPS Volley Piła 3:0 co przypieczętowuje awans do półfinału rozgrywek trzeciej ligi dla siatkarek SKF.

Rywalem Poznanianek w półfinale będzie zespół GLKS Barycz Janków Przygodzki. Spotkanie w Poznaniu zaplanowano na 16 luty, a w Jankowie na 2 marca.

Kadra SKF w rozgrywkach trzeciej ligi:

Joanna Płonka – kapitan

Nikola Weber

Iga Olejniczak

Kamila Drewicz

Marta Mordel

Zuza Czaplicka

Angelika Matyjaszyk

Angelika Maciejewska

Karolina Łopatka

Gabriela Klimek

Julia Grudzińska

Natalia Maciejewska

Natalia Szymańska

Katarzyna Wesołowska

Weronika Szymczykowska

Julia Jaśkowiak

Trener: Zbigniew Woźniak

Kierownik zespołu: Michał Sułkowski(Visited 88 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz