Jest decyzja w sprawie najbliższych meczów w Wielkopolsce

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk zwrócił się do wielkopolskiego sanepidu o zajęcie stanowiska w sprawie organizacji meczów piłkarskich PKO Ekstraklasy i spotkań żużlowych PGE Ekstraligi. Inspektor sanitarny w odpowiedzi wskazał, że możliwe jest rozgrywanie wskazanych meczów z udziałem publiczności w ograniczonej liczbie kibiców do 25 proc. miejsc na stadionie z zachowaniem dystansu społecznego i wzmożonym reżimem sanitarnym.


W Wielkopolsce najbliższe spotkania zostaną rozegrane 19 czerwca w Lesznie pomiędzy Fogo Unia Leszno a Betard Sparta Wrocław i w Poznaniu 24 czerwca pomiędzy Lechem Poznań a Pogonią Szczecin. Zgodnie z decyzją ministerstwa zdrowia od 19 czerwca kluby mogą wypełnić stadion kibicami do 25 proc. jego pojemności. W związku z najbliższymi meczami, które mają zostać rozegrane w Lesznie i Poznaniu, wojewoda zapytał o opinię służby sanitarne.

– Otrzymałem odpowiedź ze strony wojewódzkiego inspektora sanitarnego, który nie widzi przeciwwskazań do organizacji spotkań, jednak z zachowaniem – i to chcę bardzo wyraźnie podkreślić – rygorystycznego reżimu sanitarnego. Dlatego zwracam się do każdego kibica, który weźmie udział w meczach w Lesznie i Poznaniu, by poważnie potraktował nie tylko własne zdrowie, ale i wszystkich osób, które będą w pobliżu – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Po analizie sytuacji epidemicznej Wielkopolski wojewódzki inspektor sanitarny przedstawił stanowisko, w którym zaznacza, że możliwe jest rozgrywanie meczów w Lesznie i Poznaniu z udziałem publiczności w ograniczonej liczbie kibiców do 25 proc. miejsc z zachowaniem dystansu społecznego pomiędzy kibicami (2 metrów) oraz wzmożonym reżimem sanitarnym miejsc wspólnych, m.in. ciągi komunikacyjne czy toalety.

poznan.uw.gov.pl/

(Visited 98 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz