Jesienne porządki w OHP

Każdy pretekst jest dobry do tego, aby uprzątać swoje najbliższe otoczenie. Z takiego założenia wyszła młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP  w Pleszewie, która po raz kolejny w tym roku kalendarzowym , a po raz pierwszy jesienią  porządkowała nie tylko teren kampusu, ale  i pobliskich Plant. A śmieci, niestety  nie brakowało. Dominowały  odpady plastikowe, które są najbardziej nieprzyjazne  dla środowiska.


 Międzynarodowy Dzień Ziemi, Pierwszy Dzień Wiosny, Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi  czy Sprzątanie Świata- to tylko kilka akcji proekologicznych, w których każdego roku biorą udział podopieczni pleszewskiego Centrum. Tym razem jesienna aura sprawiła, że młodzież zabrała się za  pierwsze jesienne porządki, w tym również za uprzątanie liści z terenu placówki.

 – Tego rodzaju akcje mają charakter nie tylko estetyczny. Angażując młodzież w sprzątanie otoczenia uczymy ją dbania o środowisko i zachowań proekologicznych. Wiele osób uczy się też  porządku w swoim otoczeniu i  zaczyna sobie zdawać sprawę, że troska o przyrodę bywa bardzo trudna.  – wyjaśnia Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.

 Sprzątanie miało miejsce nie tylko na terenie Centrum, bo młodzież tradycyjnie eksplorowała w poszukiwaniu odpadów pobliskie Planty. Tam również nie brakowało śmieci. W efekcie zebrano kilkanaście worków plastików, papieru i szkła. Wszystko zostało posegregowane i trafiło do odpowiednich kontenerów.

(Visited 31 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz