Jedna osoba poszkodowana w wypadku komunikacyjnym na trasie Baszków – Kobylin

W niedzielę, 24 stycznia 2021 roku o godzinie 23:01 na trasie Kobylin-Baszków doszło wypadku drogowego. Kierowca samochodu osobowego marki Ford Mondeo zjechał poza obręb jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że auto uległo bardzo silnej deformacji, a kierowca odniósł obrażenia wymagające pilnej hospitalizacji.


Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz pojazdy z jednostek OSP Kobylin, oraz OSP Baszków.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że samochód osobowy zjechał poza obręb jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca pojazdu marki ford znajdował się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego, który udzielał pomocy medycznej  poszkodowanemu mężczyźnie.

Strażacy po zabezpieczeniu i oświetleniu terenu akcji wsparli działania służb medycznych w zakresie zabezpieczenia i transportu osoby poszkodowanej do karetki pogotowia. W tym samym czasie pozostała części obsady odłączyła akumulator w uszkodzonym pojeździe oraz zabezpieczyła wycieki płynów eksploatacyjnych. Istniało podejrzenie, że uszkodzonym środkiem transportu mogły podróżować dwie osoby, dlatego decyzją Kierującego Działaniami Ratowniczymi ratownicy przeszukali teren w promieniu 300 metrów od miejsca wypadku. W trakcie poszukiwań nie odnaleziono kolejnych uczestników zdarzenia, a informacje pozyskane przez funkcjonariuszy Policji całkowicie wykluczyły udział dodatkowych osób w zdarzeniu komunikacyjnym. Kierownik zespołu ratownictwa medycznego po wykonaniu diagnostyki w karetce pogotowia podjął decyzję o przetransportowaniu poszkodowanego mężczyzny do szpitalnego oddziału ratunkowego. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych na miejscu wypadku z jezdni usunięto elementy karoserii samochodowej oraz płyny eksploatacyjne stwarzające zagrożenie dla pojazdów kołowych. Czynności te zrealizowano przy pomocy sorbentu oraz podręcznego sprzętu burzącego.  Po upływie 3 godzin i 27 minut działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Opracowanie: st. asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: dh. Wiesław Kupczyk – OSP Kobylin/kppsp-krotoszyn/

(Visited 18 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz