Groził pozbawieniem życia, 41- latek został zatrzymany przez policjantów w pościgu

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile podczas zintensyfikowanych i zdecydowanych działań, zatrzymali w pościgu 41-letniego mieszkańca Poznania, który wtargnął do jednego z punktów usługowych i zagroził pracownikowi pozbawieniem życia.


Napastnik dodatkowo kopnął pokrzywdzonego w brzuch i uciekł. Teraz mężczyzna odpowie przed Sądem. Za popełnione czyny grozi mu kara więzienia nawet do kilku lat.

05 grudnia 2017 r. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pile otrzymał informację, że do jednego z punktów usługowych na terenie miasta wtargnął mężczyzna i zagroził pracownikowi pozbawieniem życia, jednocześnie kopiąc pokrzywdzonego w brzuch. Następnie sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Rozmówca przekazał także informację, że sprawca prawdopodobnie posiada przy sobie niebezpieczne narzędzie, jednak nie był w stanie określić i sprecyzować dokładnie o jaki sprzęt chodzi.

Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego, Prewencji oraz funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego. Na początku policjanci nie mieli żadnej wiedzy na temat sprawcy, kim jest, jakim pojazdem się porusza. Funkcjonariusze nie wykluczali, że sprawca może być uzbrojony i ewentualnie stwarzać zagrożenie dla innych osób. Stróże prawa monitorując ulice miasta, na bieżąco wymieniali się informacjami i je analizowali. W pewnym momencie, policjanci wpadli na trop sprawcy, ustalając, że porusza się pojazdem osobowym marki Seat Ibiza.

W tym momencie informacja o ustalonym pojeździe została przekazana do wszystkich policjantów, biorących udział w akcji. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, jednak zintensyfikowane działania wszystkich policjantów doprowadziły po kilkuminutowym pościgu do zatrzymania sprawcy na skrzyżowaniu ulic Bydgoskiej i Roosevelta w Pile. Policjanci prowadzili pościg zdecydowanie, dynamicznie, ale przede wszystkim dbając o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Podczas wykonywanych czynności policjanci zabezpieczyli pałkę teleskopową.

Zatrzymany mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut gróźb karalnych, naruszenia nietykalności cielesnej oraz występku chuligańskiego. Za swoje zachowanie grozi mu nawet kilka lat więzienia.

podkom. Żaneta Kowalska / foto: Pan Janusz UrlewiczTen pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 470 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz