Grodzisk Wlkp. : Eksmisja nietypowego lokatora

9 sierpnia 2018 chwilę po godzinie 19 00 zastęp z jednostki ratowniczo – gaśniczej udał się na Stary Rynek w Grodzisku Wlkp. w celu przeprowadzenia „eksmisji” nietypowego lokatora,


który przebywał na klatce schodowej kamienicy, gdzie być może próbował się schronić przed upałami. Ponadto poruszał się „zygzakiem” i wydawał przy tym niezrozumiałe dźwięki.

Po przybyciu na miejsce tajemniczym gościem okazał się sporych rozmiarów zaskroniec zwyczajny. Strażacy umieścili węża w specjalnym pojemniku i postanowili go przetransportować za miasto , do lasu przywracając mu tym samym jego naturalne środowisko.

W tym miejscu warto przypomnieć, że zaskroniec zwyczajny to gatunek węża niejadowitego. Zaatakowany co najwyżej broni się, często udając martwego, wypuszcząc przy tym nieprzyjemnie pachnącą ciecz, która dodatkowo ma zniechęcić potencjalnego drapieżnika. Może także wydawać dość głośny syk w celu odstraszenia napastnika. Zaskroniec posiada żółtawe plamy „za skroniami”. Plamy te są bardzo wyraźne – pozwalają łatwo rozpoznać ten niejadowity i niegroźny dla człowieka gatunek.

Opracowanie: st. kpt. Marcin Nowak – KP PSP w Grodzisku Wlkp.
Zdjęcia: ogn. Paweł Jankowski – KP PSP w Grodzisku Wlkp.

(Visited 527 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz