Z OSTATNIEJ CHWILI ! – Sprawca napadu na bank w rękach Policji

Policjanci ze Śremu i Poznania ustalili i zatrzymali 27-letniego sprawcę napadu na placówkę bankową. Funkcjonariusze odzyskali też większą część zrabowanych pieniędzy. Napastnik napadł na bank w czasie tzw. „niepowrotu” z przepustki, którą otrzymał jako skazany odbywający karę pozbawienia wolności. Teraz czeka go powrót do Aresztu Śledczego i kolejna sprawa przed sądem.


7 sierpnia br., o godz. 14.42, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w Śremie przy ulicy Moniuszki doszło do napadu na placówkę bankową.

Z ustaleń policjantów wynikało, że napastnik wszedł do placówki, zagroził kasjerce przedmiotem przypominającym broń palną i zażądał wydania pieniędzy. Kobieta przekazała gotówkę, a sprawca schował ją do reklamówki i oddalił się w stronę ulicy Kilińskiego.

Poszukiwania napastnika prowadzone były na szeroką skalę. Najpierw, przez kilka godzin, w trybie alarmowym sprawcę napadu poszukiwali policjanci ze Śremu wspierani przez policyjny helikopter i mundurowych z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. Na policyjnych stronach internetowych oraz w mediach opublikowane również zostały komunikaty zawierające zdjęcia z monitoringu oraz rysopis sprawcy.

Następnie, po intensywnych działaniach pościgowych, sprawą zajęli się kryminalni ze Śremu wspierani przez funkcjonariuszy Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu. Przekazywane po medialnych komunikatach informacje oraz ustalenia policjantów doprowadziły do wytypowania sprawcy napadu, którym okazało się 27 – letni mieszkaniec Śremu, wcześniej notowany przez Policję. Napastnik napadł na bank w czasie tzw. „niepowrotu” z przepustki, którą otrzymał jako skazany odbywający karę pozbawienia wolności w Areszcie Śledczym.

Dziś, 10 sierpnia, tuż przed godz. 13.00, 27-letni napastnik został przez policjantów zatrzymany na terenie hotelu w Gnieźnie. Funkcjonariusze odzyskali też większą część zrabowanych pieniędzy. Ze względu na dynamiczny charakter dzisiejszych działań pościgowych w zatrzymaniu sprawcy rozboju brali również udział funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Policjanci dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przekazywanie informacji, które pomogły w ustaleniu sprawcy napadu.

/ Ewa Kasińska /
UWAGA! Napad na bank ! POLICJANCI SZUKAJĄ NAPASTNIKA! [ZDJĘCIA]

7 sierpnia br., o godz. 14.42, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w Śremie przy ul. Moniuszki doszło do napadu na placówkę bankową.

Z ustaleń policjantów wynika, że napastnik wszedł do placówki, zagroził kasjerce przedmiotem przypominającym broń palną i zażądał wydania pieniędzy. Kobieta przekazała gotówkę, a sprawca schował ją do reklamówki i oddalił się w stronę ul. Kilińskiego.

Rysopis poszukiwanego napastnika:

Mężczyzna w wieku około 30 lat, średniej budowy ciała, ubrany w białą koszulkę z krótkim rękawem, spodnie jeansowe do kolan, białe buty sportowe, ciemne okulary, z lewej strony głowy włosy krótko podgolone, a na środku ścięte „na jeżyka”, na lewej ręce tatuaż w kształcie korony.

Wszystkich, którzy widzieli coś niepokojącego lub posiadają jakiekolwiek inne informacje dotyczące tego zdarzenia,  prosimy o kontakt ze śremskimi policjantami. Można się z nami kontaktować telefonicznie dzwoniąc pod nr tel. 61 28 – 15 – 211 bądź 997 albo przesłać maila na adres: dyzurny.srem@po.policja.gov.pl 

Informacje można przekazywać także anonimowo. 

(Visited 2 883 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz