Dzień Odlewnika i przygotowania do kolejnej edycji targów Forum Odlewniczego Focast!

Odbywające się co dwa lata Forum Odlewnicze FOCAST, równolegle z blokiem targów ITM Industry Europe największe tego typu wydarzenie w Polsce, ponownie w dniach 2-5.06.2020 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, skupi w jednym miejscu najliczniejszą grupę odlewników, producentów maszyn i urządzeń, dostawców komponentów, usługodawców oraz przedstawicieli nauki. To jedyna taka okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń, osiągnięć i innowacji, a także rozmów biznesowych i nawiązania nowych kontaktów handlowych z osobami z branży.


Ogólnopolski Dzień Odlewnika

Międzynarodowe Targi Poznańskie zostały w tym roku Złotym Sponsorem Ogólnopolskiego Dnia Odlewnika, organizowanego tradycyjnie przez Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich, którego obchody odbędą się 6 grudnia 2019 roku i towarzyszyć im będzie konferencja pt. „Klucz do sukcesu w odlewnictwie: Automatyzacja, Cyfryzacja, Oszczędność Materiałów i Energii”. Wśród prelegentów znajdą się polscy i zagraniczni autorzy, którzy opowiedzą m. in. o „Przemyśle 4.0” w kontekście automatyzacji procesów produkcji z wykorzystaniem działań IT w zarządzaniu odlewnią. Patronat nad wydarzeniem objęła także World Foundry Organization.

Forum Odlewnicze FOCAST – jedyne takie wydarzenie w Polsce

Po raz kolejny wystawcy oraz zwiedzający, będą mieli okazję wziąć udział w Parku Tematycznym „Odlewnictwo”, który organizowany jest przez Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich. Specjalna przestrzeń dedykowana odlewnikom, w profesjonalny i rzetelny sposób przedstawia szeroką ofertę odlewów oraz innowacyjnych nowoczesnych maszyn i urządzeń dla różnych gałęzi gospodarki.

Nie zabraknie także trwających przez dwa dni ITM Focast Meetings 2020 – spotkań matchmakingowych, które otwierają możliwość na znalezienie nowych, potencjalnych partnerów biznesowych. Rejestracja na to wydarzenie odbywać się będzie poprzez platformę B2Match.

Spotkania kooperacyjne to na pewno duża wartość dla wszystkich poszukujących usługodawców w branży odlewniczej. Skorzystać z nich mogą odlewnie, które oferują usługi, ale też same poszukują rozwiązań związanych z obróbką i wykończeniem odlewów. Umawiane z wyprzedzeniem spotkania w latach poprzednich cieszyły się rosnącą popularnością ze względu na wysokie prawdopodobieństwo podpisania kontraktu” – mówi dyrektor targów Forum Odlewniczego Focast, Mateusz Nowakowski.

Synergia branż w jednym miejscu

Zakres tematyczny targów obejmuje m. in. odlewy żeliwne, staliwne, ze stopów metali nieżelaznych, odkuwki, projektowanie linii odlewniczych, maszyny i urządzenia dla odlewnictwa, materiały formierskie, obróbka cieplna odlewów, piece, wspomaganie komputerowe w projektowaniu odlewów, sterowanie i technika regulacji oraz odlewy artystyczne.

Targi Forum Odlewnicze Focast odbywają się równolegle z całym blokiem targów ITM Industry-Europe – prezentujących dorobek polskiego i światowego przemysłu. Wśród nich znajdują się także targi Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, 3D Solutions – targi druku i skanu 3D oraz Subcontracting.

Rejestracja wystawców już trwa!

 Lista wystawców systematycznie się rozszerza, co pokazuje, że branża odlewnictwa w Polsce i na świecie bardzo dynamicznie się rozwija. Jedyne takie wydarzenie w Polsce, odbywające się cyklicznie co dwa lata, to doskonała szansa dla każdej firmy z branży.

Rejestracji firmy można dokonać  dedykowanej stronie – Strefa Wystawców.

Bilety dla zwiedzających już dostępne

 Świat innowacji odlewniczych stoi otworem – już dziś można kupić bilet uprawniający do zwiedzenia całej ekspozycji Forum Odlewniczego FOCAST oraz wszystkich targów z bloku ITM Industry-Europe. Bilety dostępne są na stronie TO BILET.

Bieżące informacje można śledzić na naszej stronie internetowej, na profilu Facebook oraz LinkedIn.

grupamtp.pl

(Visited 71 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz