Betlejem Poznańskie – informacje komunikacyjne

Na placu Wolności trwa Betlejem Poznańskie. Kolejne atrakcje czekają wkrótce na Starym Rynku. Sprawny i bezpieczny przebieg imprez świątecznych wymaga czasowych zmian w organizacji ruchu – zwłaszcza w grudniowe weekendy.
Od 30 listopada obowiązuje zakaz ruchu na jezdni zachodniej Al. Marcinkowskiego na wysokości pl. Wolności, od strony diabelskiego młyna (z wyjątkiem pojazdów upoważnionych przez ZDM oraz dojazdu do posesji i hotelu). Możliwy będzie dojazd do parkingu pod placem i przejazd wzdłuż jego północnej pierzei. Zakaz ruchu (z wyjątkiem rowerów) obowiązywać też będzie na odcinku ul. Paderewskiego od Al. Marcinkowskiego do ul. Ludgardy. Do ul. Paderewskiego i Ludgardy pojazdy upoważnione będą mogły dojechać ulicami: 23 Lutego, Zamkową, Góra Przemysła, Franciszkańską i Sierocą.

Ponadto w weekendy 6-8.12, 13-15.12 i 20-22.12 (w piątki od godziny 18:00 do 22:00 oraz w soboty i niedziele od 11:00 do 22:00) zamknięte dla ogólnego ruchu będą: odcinek Al. Marcinkowskiego od ul. Św. Marcin do pl. Wolności oraz ciąg ulic od skrzyżowania ul. Strzeleckiej z pl. Wiosny Ludów przez ul. Podgórną i Al. Marcinkowskiego do pl. Wolności. Zakazy nie dotyczą dojazdu do Kupca Poznańskiego, pojazdów upoważnionych przez ZDM oraz posiadających identyfikatory SPP sektora 1, 2, 3 i 4. Utrzymany zostanie dojazd do szpitala na ul. Krysiewicza od strony ul. Strzeleckiej i ul. Św. Marcin. Z uwagi na remont ul. Ogrodowej ruch prowadzony jest ulicami: Strzelecką i Krysiewicza.

Ze względu na dużą popularność jarmarków, w okolice pl. Wolności i Starego Rynku najlepiej dojechać komunikacją miejską. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, z uwagi na imprezy na pl. Wolności i Starym Rynku nastąpi wzmocnienie linii nr 16 w niedziele grudniowe w godz. 10:00-23:00, co 10 minut – dodatkowych 78 kursów dziennie.

Najbliższe parkingi dla zmotoryzowanych znajdują się pod placem Wolności, w galerii MM i Kupcu Poznańskim. Dostępne są także m.in. parkingi przy ul. Za Bramką, na Chwaliszewie, ul. Stawnej i pod rondem Kaponiera, parkingi przy centrach handlowych oraz miejsca w strefie płatnego parkowania (służące głównie mieszkańcom strefy).

Na wniosek Policji możliwe jest wprowadzenie dodatkowych zmian w organizacji ruchu służących m.in. poprawie bezpieczeństwa lub płynności ruchu.

poznan.pl

Zobacz również…

(Visited 27 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz