Dzieje się w nowotomyskim Szpitalu

W piątek, 27 sierpnia w Szpitalu Powiatowym w Nowym Tomyślu miały miejsce dwa bardzo ważne wydarzenia – otwarcie Oddziału Neurologicznego i przekazanie przez gminę Lwówek nowoczesnego mikroskopu.


W imieniu władz samorządowych powiatu serdeczne życzenia i gratulacje na ręce dyrekcji i ordynatora Oddziału Neurologicznego przekazał wicestarosta nowotomyski Tomasz Kuczyński. Przecięcia wstęgi dokonali: dyrektorzy SP ZOZ Janusz Nowak i Marek Ratajczak, ordynator Oddziału Neurologii Jan Ilkowski, wicestarosta Tomasz Kuczyński i sekretarz powiatu Ryszard Napierała. Oddział doczekał się oddzielnej lokalizacji – do tej pory dzielił powierzchnię z oddziałem wewnętrznym. Neurologia została zlokalizowana
w wyremontowanych pomieszczeniach po oddziale ortopedycznym, który od kwietnia działa w nowej lokalizacji.


O czym informowaliśmy już wcześniej :
Jeszcze tego samego dnia burmistrz Lwówka Piotr Długosz przekazał uroczyście na rzecz nowotomyskiego szpitala


nowoczesny mikroskop operacyjny wart 135 tys. zł. Sprzęt, zakupiony w całości ze środków gminy Lwówek będzie wykorzystywany przez Oddział Ortopedii do zabiegów na kręgosłupie. Cieszymy się ze wsparcia samorządów gminnych i doceniamy te ważne gesty solidarności, które mają na celu poprawę warunków leczenia w SP ZOZ Nowy Tomyśl.(Visited 657 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz