Dlaczego mistrzowie sportu wygrywają, kiedy inni rezygnują? – już w maju otwarty wykład na INEA Stadioni

Dlaczego mistrzowie sportu wygrywają, kiedy inni rezygnują? W czym tkwi ich siła, skąd i w jaki sposób potrafią ją czerpać? Lech Poznań, Akademia Lecha Poznań, Uniwersytet SWPS oraz Sport Analytics zapraszają na otwarty wykład dr Marcina Kochanowskiego poświęcony tematyce motywacji.

Nie ma lepszego miejsca do dyskusji na temat motywacji od sportowej areny. To właśnie piłkarskie boiska, koszykarskie parkiety, olimpijskie baseny, czy lekkoatletyczne bieżnie są „świadkami” zmagań sportowców. Rywalizacja odbywa się nie tylko bark w bark, ale i… głowa w głowę. To właśnie w głębi ludzkiego umysłu drzemią największe pokłady niewykrywalnej mocy.

Właśnie dlatego 11 maja (czwartek) o godz. 18:00 dr Marcin Kochanowski stanie przed słuchaczami zgromadzonymi na trybunach INEA Stadionu i wygłosi otwarty wykład pt. „Motywacja… czyli słów kilka o tym, dlaczego mistrzowie sportu wygrywają, gdy inni rezygnują”. Pośród słuchaczy znajdą się wszystkie zespoły Akademii Lecha Poznań na co dzień trenujące we Wronkach i ich sztaby szkoleniowe.

– Spotkanie będzie jednak otwarte dla wszystkich zainteresowanych, zapraszamy szczególnie studentów najróżniejszych kierunków, rodziców, trenerów i młodych oraz tych nieco starszych sportowców – mówi rzecznik prasowy Lecha, Łukasz Borowicz. – Szczególną atmosferę zapewni otoczenie trybun INEA Stadionu, które miesiąc później zamienimy… na gościnne mury Uniwersytetu SWPS.

W czerwcu bowiem wykład dla studentów SWPS – który zresztą również będzie otwarty – przeprowadzi Zarząd Lecha Poznań. Tematyka jeszcze objęta jest ścisłą tajemnicą, ale ma być bardzo atrakcyjna zarówno dla słuchaczy takich kierunków jak psychologia, czy zarządzanie.

Seria wykładów promuje też studia podyplomowe „Zarządzanie, marketing i analityka w sporcie”, które w przyszłym roku akademickim ruszają na Uniwersytecie SWPS. Jego partnerami są Lech Poznań i Sport Analytics, których przedstawiciele będą dzielić się swoją wiedzą. Na wrzesień zaplanowana jest również konferencja naukowa, której szczegóły przedstawimy wkrótce.

Zapisy na otwarty wykład „Motywacja… czyli słów kilka o tym, dlaczego mistrzowie sportu wygrywają, gdy inni rezygnują” zostaną uruchomione w przyszłym tygodniu.

O wykładowcy:

Dr Marcin Kochanowski – psycholog sportowy, wykładowca akademicki, doktor Uniwersytetu Gdańskiego i wykładowca SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego; praktyk – wraz z kadrami narodowymi uczestnik Mistrzostw Świata, Europy, a także Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie. Od blisko 10 lat współpracuje z kadrami narodowymi. Szkoleniowiec z obszarów budowania zespołu i komunikacji. Certyfikowany Psycholog Sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pasjonat wyzwań i wędrowania po górach.

(Visited 84 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz