Czołowe zderzenie na krajowej 15

W środę nad ranem na drodze krajowej numer 15 w pobliżu miejscowości Nowa Obra (gm. Koźmin Wielkopolski) doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia kierowcy uszkodzonych środków transportu zostali hospitalizowani w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.


Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 06:31. Do zdarzenia skierowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz pojazdy gaśnicze z jednostek OSP Koźmin Wielkopolski i OSP Wałków.

W momencie dotarcia na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że na drodze krajowej numer 15 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierowcy uszkodzonych środków transportu znajdowali się pod opieką ratowników medycznych w karetce pogotowia. Droga krajowa została całkowicie zablokowana.

Po zabezpieczeniu miejsca wypadku ratownicy wsparli działania funkcjonariuszy Policji w zakresie organizacji objazdów zamkniętego odcinka drogi krajowej. W tym samym czasie odłączono akumulatory w uszkodzonych środkach transportu oraz zabezpieczono wycieki płynów eksploatacyjnych. Decyzją kierownika zespołu ratownictwa medycznego osoby kierujące pojazdami, zostały przetransportowane do szpitalnego oddziału ratunkowego celem dalszej diagnostyki. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych  na miejscu zdarzenia z jezdni usunięto materiały stwarzające zagrożenie dla pojazdów kołowych. Na tym działania trwające łącznie 02 godziny i 50 minut zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Opracowanie: st. asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: JRG Krotoszyn/kppsp-krotoszyn/

(Visited 564 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz