Cygański Wiatr zespół z Turku grający PUNK ROCKA zwycięzcą Przegląd PIEC 2017

Podczas tegorocznego Trzeciego Przegląd Młodzieżowych Zespołów Rockowych PIEC 2017 w Luboniu Cygański Wiatr zespół z Turku zdobył pierwsze miejsce . Dziś szerzej o Tym wartym poznania zespole , jego działalności i muzyce.

Zespół powstał w Turku. Początek zespołu datujemy na rok 2013 kiedy to 11 stycznia zagraliśmy pierwszy koncert w Miejskim Domu Kultury w Turku.  Następnie nastąpiły małe zmiany personalne (pierwszy basista Synek został zmieniony przez Kulisia a Gruby, który udzielał się wokalnie i pisał teksty po paru koncertach postanowił opuścić zespół), które doprowadziły do wykrystalizowania się obecnego składu zespołu, w którym gramy nieprzerwanie do chwili obecnej.

 

Uważamy, że gramy PUNK ROCKA, a do jakiej szufladki można zakwalifikować naszą muzykę leży już w gestii słuchaczy. W roku 2015 wydaliśmy pierwsze demo o nazwie „VERANO PEACH EP” na którym znalazło się 5 utworów z początków naszej działalności. Demo zostało w całości umieszczone w serwisie Bandcamp oraz wydane w niewielkiej ilości na nośnikach CD. Mamy na koncie wiele koncertów w różnych częściach kraju. Mieliśmy przyjemność dzielić scenę z takimi legendami punk rocka jak min: Bulbulators, TZN XENNA czy Bang Bang. Największą imprezą, na której udało nam się zagrać do tej pory był Festiwal Rock na Bagnie 2016 odbywający się w Goniądzu. Zdobyliśmy kilka nagród i wyróżnień na przeglądach muzycznych min. w Hajnówce, Koninie, Luboniu oraz w naszym rodzinnym Turku. Obecnie przymierzamy się do wydania debiutanckiej płyty, tworzymy nowe kawałki i staramy się koncertować tak często jak tylko to możliwe. Skład zespołu tworzą : Gąbka- Perkusja, Paka- Gitara, Kuliś- Bas, Kłak- Gitara/Wokal.

facebook.com/Cygański Wiatr

 Youtube.com/Wiatr Cyganski

Verano Peach by Cygański Wiatr

Czytaj również …

(Visited 395 times, 1 visits today)

Leave a Reply