Cudem uniknęła śmierci ? To zdarzenie mogło zakończyć się tragicznie !

W sobotę, 17 listopada o godz. 11.58 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem samochodu i wózka widłowego oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Pniewy.Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Pniewy, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali ładowarko-koparkę, która uderzyła w samochód osobowy oraz uszkodziła drzwi pojazdu. Kierująca opuściła pojazd przed przybyciem SP i znajdowała się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdów na pobocze drogi oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Kierująca po przebadaniu przez ZRM pozostała na miejscu zdarzenia – nie odniosła obrażeń.
W trakcie prowadzonych działań jeden zastęp JRG Szamotuły został zawrócony do jednostki.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (12 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: asp. sztab. Łukasz Wiernicki, st. sekc. Paweł Urban

(Visited 5 921 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz