Betlejem Poznańskie już otwarte! [ZDJĘCIA]

Pokaz taneczny artystów Teatru Wielkiego w Poznaniu, grzane wino i mnóstwo dobrej zabawy – to wszystko czekało na poznaniaków, którzy przyszli w sobotni wieczór na plac Wolności. Betlejem Poznańskie uroczyście otworzył tam Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta.

– Przed nami wyjątkowy, przedświąteczny czas – mówił prezydent Poznania. –  To czas refleksji, ale również radosnych przygotowań, ciepła i chwil spędzonych z najbliższymi.


Cieszę się, że w Poznaniu zaczynamy go już dziś. Betlejem Poznańskie 2018 uważam za otwarte!

Na placu Wolności oraz na ul. Paderewskiego można spotkać wystawców z różnych zakątków kraju i świata, którzy serwują słodycze oraz ciepłe potrawy i napoje. Na straganach można też kupić ozdoby choinkowe i świąteczne prezenty np. bio-kosmetyki z Francji czy włoską galanterię.

Tak jak w latach ubiegłych na poznaniaków czeka diabelski młyn, z którego można podziwiać panoramę Poznania. Młyn został w tym roku zmodernizowany, jest półzamknięty, ma też gondolę przystosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dla młodszych przygotowano karuzelę, w której wsiąść można do sań Świętego Mikołaja, a dla maluchów – zabytkową karuzelę.

Miasto Poznań przygotowało 1500 darmowych wejściówek (po 2 sztuki na osobę) – zarówno na diabelski młyn, jak i wszystkie dostępne karuzele. Wejściówki będą rozdawane w 6 terminach, w różnych godzinach – tak, aby rodzice pracujący również mieli szansę je zdobyć. Można będzie odebrać je w Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. Ratajczaka 44 (6.12.2018 – godz. 10-18, 10.12.2018 – godz. 17-18, 11.12.2018 – godz. 10-18, 13.12.2018 –  godz. 17-18, 14.12.2018 – godz. 10-18 oraz 15.12.2018 – godz. 10-15).

Darmowe wejściówki będzie można otrzymać także biorąc udział w konkursie oraz wydarzeniach, organizowanych przez CIR w ramach akcji rodzinne środy. Podczas każdego spotkania na dzieci czeka wspólne czytanie bajek i zajęcia ruchowe, a także m.in. spotkanie z Mikołajem, warsztaty robienia ozdób świątecznych, wspólne pisanie listów do Gwiazdora czy rodzinne kolędowanie.

Więcej informacji na temat Betlejem Poznańskiego można znaleźć tutaj: http://www.poznan.pl/mim/info/news/betlejem-poznanskie-2018-jarmark-na-placu-wolnosci-rusza-juz-w-sobote,125821.htmloraz tutaj: http://betlejempoznanskie.pl.

Program Betlejem Poznańskiego znajduje się tutaj: http://betlejempoznanskie.pl/#program

AW /poznan.pl/Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


(Visited 223 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz