Burmistrz Nowego Tomyśla zaprasza wszystkich mieszkańców na uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.[PROGRAM WYDARZEŃ]

DRODZY MIESZKAŃCY MIASTA I GMINY NOWY TOMYŚL

Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner, zaprasza wszystkich mieszkańców na uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Nowotomyskie uroczystości rozpoczną się w dniu 11 listopada już o godz.10:00 na ul.Mickiewicza (deptak) z udziałem Towarzystwa Działań Historycznych 57 PP im.Feliksa Pięty z Bukowca oraz 19 drużyny harcerskiej „Buki” z Nowego Tomyśla. Planowany jest także przejazd ulicami miasta Chmielowej Grupy Motocyklowej LOK.
Uroczystości rozpoczną się o godz.14:00 Mszą Św. w kościele NMPNP na ul.Piłsudskiego skąd „przemaszerujemy” na Plac Niepodległości. Tam o godz.15:30 w asyście Kompanii honorowej batalionu logistycznego 17 WBZ im. gen. Józefa Dowbor-Muśnickiego, odbędzie się uroczysty apel. O godz.16.15 z Placu Niepodległości ruszy II NOWOTOMYSKI MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI !!!
Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w Marszu, a przede wszystkim uczniów szkół oraz dzieci, do „niesienia” 100 METROWEJ FLAGI !!! (ufundowanej przez I Akademicką Szkołę Podstawową w Nowym Tomyślu). Niepodległościowy „korowód” uda się do hali sportowej przy SP nr 3 na uroczysty koncert, w którym wezmą udział przedszkolaki i uczniowie szkół z naszej gminy. Na zakończenie obchodów o godz 18.30 przewidziany jest POKAZ SZTUCZNYCH OGNI !!! ZAPRASZAMY !!!

Zapraszamy również wszystkich mieszkańców do udziału w akcji: „WYWIEŚ FLAGĘ” (szczególnie na trasie Marszu).

Źródło: Gmina Nowy Tomyśl


(Visited 541 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz