„Aro” nowy pies tropiący w rawickiej Policji

Szeregi rawickiej policji zasilił nowy pies służbowy. Aro to 1,5 roczny owczarek belgijski. Przez ostatnie 6 miesięcy pies wspólnie z przewodnikiem sierż. Mateuszem Kopeć przeszli specjalistyczne szkolenie.


Głównym zadaniem Aro będzie tropienie, szukanie zaginionych osób. Na uwagę zasługuje fakt, że jest to szósty pies w Wielkopolsce wyszkolony w tej specjalności.

Aro od kilku dni pełni służbę w naszej jednostce, jest psem tropiącym do działania bez kagańca. Jego głównym zadaniem będzie tropienie śladów ludzkich oraz poszukiwanie osób zaginionych na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Rawiczu.
Przewodnikiem psa jest sierż. Mateuszem Kopeć. Policjant jak i jego pies, przez ostatnie 6 miesięcy przechodzilispecjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policji w Sułkowicach. Tam każdego dnia podczas kilkugodzinnych szkoleń policjant zapoznał się z teorią, metodami tresury oraz sposobem pielęgnacji zwierząt. Podczas zajęć praktycznych przewodnik ćwiczył wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym elementy posłuszeństwa, pokonywania przeszkód, przeszukania terenu i pomieszczeń oraz tropienia śladów ludzkich.













(Visited 388 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz