27-LETNI OBYWATEL UKRAINY JECHAŁ Z TRZEMA PROMILAMI I TRZEMA PASAŻERAMI

Trzy promile w organizmie kierowcy i trzech pasażerów w aucie. Brak natomiast odpowiedzialności i zdrowego rozsądku. Tak po drogach Goliny podróżował 27-letni obywatel Ukrainy, który został zatrzymany w minioną niedzielę przez patrol jarocińskiej drogówki.


Mężczyźnie, który usłyszał już zarzuty, za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Do zatrzymania 27-latka, który wykazał się całkowitym brakiem wyobraźni i rozsądku, doszło 28 października około godziny 18.00 po tym, jak przypadkowy świadek poinformował nadzorującego służbę policjanta, o spożywaniu alkoholu pod sklepem przez czterech mężczyzn. Według informacji, mężczyźni przyjechali do sklepu samochodem marki Ford Mondeo.

Funkcjonariusz, udał się nieoznakowanym radiowozem we wskazane miejsce. Gdy zbliżał się pod podany adres zauważył jadący już pojazd, który z dużymi problemami skręca w boczną drogę. Chwilę później ford z wjechał na posesję. Jednak zanim mężczyźni zdążyli opuścić pojazd, na miejsce dotarli policjanci.

Okazało się, że samochodem podróżowało czterech mężczyzn. Z wnętrza pojazdu wydobywała się silna woń alkoholu. Policjanci poprosili kierowcę o okazanie dokumentów pojazdu i prawa jazdy oraz poddanie się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie wykazało, że mężczyzna, w czasie gdy siedział za kierownicą, miał w swoim samochodzie nie tylko trzech pasażerów ale też ponad trzy promile alkoholu w swoim organizmie.

Nieodpowiedzialnym kierowca to 27-letni obywatel Ukrainy pracujący na terenie powiatu jarocińskiego. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do jarocińskiej komendy. Tam, po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 2. Policjanci zatrzymali też jego prawo jazdy.

Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 zł.

(Visited 315 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz