Areszt za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu

Tymczasowy areszt dla mężczyzny, podejrzanego o spowodowanie wypadku w stanie nie-trzeźwości, w wyniku którego śmierć poniosła inna osoba oraz za wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy Policji co do tożsamości sprawcy wypadku. Mężczyzna na łuku drogi doprowadził do zderzenia z drugim pojazdem. Po przebadaniu miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, który wydarzył się 16 marca we Wronkach. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 42-letni kierowca mercedesa zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z  22-letnim kierowcą hondy. W wyniku wypadku śmierć poniósł kierujący hondą. Po przebadaniu kierowca mercedesa miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

42-letni mieszkaniec gminy Wronki został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zrzuty. Wcześniej mężczyzna był już karany za kierowanie pojazdem mechanicznym wstanie nietrzeźwości. Ponadto w dniu wypadku podstawił inną osobę jako kierującego pojazdem. Czynności policjantów, sprawdzanie wersji „podstawionego” kierującego doprowadziły do ustaleń, iż to 42-latek kierował mercedesem a podstawiając inną osobę usiłował uniknąć odpowiedzialności karnej. Wczoraj szamotulski sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyźnie grozi teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z szamotulskiej komendy ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła „JADĘ NIE PIJĘ!”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

szamotuly.policja.gov.pl
(Visited 37 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz