BRAWO!!! 78-letnia seniorka nie dała się oszukac!!!

Z 78-letnią mieszkanką Piły skontaktowali się oszuści, próbujący oszukać seniorkę metodą „na policjantów”. Jednak ostrożna i rozsądna seniorka nie uwierzyła w przedstawioną historię i nie pozwoliła pozbawić się oszczędności. Co prawda wypłaciła z banku gotówkę i szybko przyniosła do pilskiej komendy. Brawo!!! Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i czujność.
21 marca br. do 78-letniej seniorki zadzwoniła kobieta i poinformowała, że jej pieniądze w banku są zagrożone. Rozmówczyni przekazała, że jest policjantką. Następnie poprosiła seniorkę, aby się nie rozłączała i wybrała numer 997. Po chwili w telefonie starsza Pani usłyszała głos mężczyzny, który przekazał, że kobieta powinna jak najszybciej wypłacić pieniądze ze swojego konta i przekazać je „zaufanym” osobom w konkretnym miejscu.

Seniorka od razu miała pewne podejrzenia co do przedstawionej historii, jednak poszła do banku i wypłaciła swoje oszczędności. By mieć pewność, że nie padnie ofiarą oszustów, szybko przyniosła gotówkę do Komendy Powiatowej Policji w Pile. I okazało się, że starsza Pani miała znakomite przeczucie. Policjanci natychmiast uspokoili seniorkę i przekazali, że nikt takiej sprawy nie prowadzi i osoby, które telefonowały do niej, to OSZUŚCI!!! Dzięki niezwykłej czujności i rozwadze 78-letnia mieszkanka Piły nie straciła swoich wszystkich oszczędności.

22 marca 2019 r. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile odwiedzili dzielną seniorkę i serdecznie pogratulowali jej wspaniałej postawy. Starsza Pani otrzymała od mundurowych upominki. Jak przekazała funkcjonariuszom, wielokrotnie słyszała w lokalnych mediach apele, by nie dać się oszukać! Jak widać dobrze zapamiętała przekazane treści.

Serdecznie gratulujemy Seniorce tak wspaniałej postawy!!!

PRZYPOMINAMY:

Oszuści, wykorzystując społeczne zaufanie do Policji, podają się za funkcjonariuszy Policji, CBŚ i w ten sposób wyłudzają pieniądze od osób starszych. Ostrzegamy: każdy kto dzwoni, podaje się za policjanta i prosi o przekazanie lub przelanie na konto pieniędzy TO OSZUST! Z tą informacją, na wszelkie możliwe sposoby, funkcjonariusze starają się dotrzeć do starszych osób.

Wystarczy, że każdy z nas zadzwoni do osoby starszej, członka swojej rodziny i ostrzeże ją przed sposobem działania oszustów. Niech każdy senior powie o tym swojej sąsiadce lub sąsiadowi. W ten sposób błyskawicznie możemy przyczynić się do zwiększenia świadomości osób starszych o istniejącym zagrożeniu. Wiedząc jak działają przestępcy seniorzy nie dadzą się oszukać!

Podkom. Żaneta Kowalska/.pila.policja.gov.pl

(Visited 978 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz