68-latek ukradł pieniądze i w tajemnicy przed żoną zakopał je

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 68-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Piły przebywając w przychodni lekarskiej ukradł jednemu z pacjentów portfel, w którym znajdowało się 500 zł i 560 dolarów. Jednak w tajemnicy przed żoną senior spakował gotówkę w torbę foliową i zakopał daleko od swojego domu. Pilscy kryminalni odzyskali w całości skradzione pieniądze. Teraz mężczyzna odpowie przed Sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.Do zdarzenia doszło 25 października br. na terenie jednej z pilskich przychodni lekarskich. Jak ustalili pilscy kryminalni jednemu z pacjentów przebywającym na terenie placówki zdrowotnej skradziono portfel z pieniędzmi w kwocie 500 złotych oraz 560 dolarów. Pokrzywdzony oświadczył, że nie jest w stanie określić szczegółów utraty portfela. Pilscy kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawcy kradzieży mienia.

Po przeanalizowaniu wszystkich zebranych materiałów w sprawie, funkcjonariusze wpadli na trop złodzieja, którym okazał się 68-letni mieszkaniec Piły. Policjanci zatrzymali amatora cudzych portfeli na terenie Piły. Senior przyznał się do kradzieży. Przekazał policjantom, że kiedy ukradł portfel, to poszedł do toalety, wyjął z niego gotówkę i portfel wyrzucił. Jednak bał się, że żona znajdzie u niego tak dużą sumę pieniędzy, więc postanowił je zakopać.

Policjanci pojechali na wskazane przez seniora miejsce i odkopali paczkę w której znajdowała się cała skradziona gotówka. Zatrzymany to 68-letni mieszkaniec Piły. Teraz za kradzież odpowie przed Sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. 

Podkom. Żaneta Kowalska/pila.policja.gov.pl/

(Visited 514 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz