2 rozbite auta, 5 osób trafiło do szpitali

Usuwanie skutków nawałnicy zostało przerwane kolejnym zgłoszeniem. Priorytetem jest ratowanie życia i zdrowia ludzi. Kiedy Dyżurny Operacyjny Powiatu o godzinie 16:20 otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych


na krajowej DK 15 przy zjeździe na Dębiogórę natychmiast wysłał niezbędne siły i środki: samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna, dwa samochody z OSP Koźmin Wielkopolski i jeden samochód z OSP Czarny Sad.

Po 4 minutach pierwsze zastępy były już na miejscu. Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że doszło do zderzenia Audi A4 i Opla Vectry .

Łącznie pojazdami podróżowało sześć osób (cztery kobiety oraz dwóch mężczyzn). Wszyscy uczestnicy zdarzenia w momencie przybycia zastępów straży byli pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Operl Vectra znajduje się w rowie na kołach, natomiast Audi znajduje się na dachu w rowie po przeciwnej stronie jezdni. Patrol Policji wstrzymał ruch drogowy na czas prowadzonych działań.

Zespoły Ratownictwa Medycznego przetransportowały poszkodowanych do szpitali w Krotoszynie i w Jarocinie. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku przed możliwością powstania pożaru, rozłączyli akumulatory, z jezdni usunęli pozostałości po zdarzeniu. Działania trwały 1 godzinę 57 minut.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia; JRG PSP Krotoszyn(Visited 702 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz