Nie żyje 63-letnia pasażerka. Śmiertelny wypadek na DK 32. Sprawca tragedii był pijany ?

Na drodze krajowej nr 32 około kilometra za Grodziskiem Wielkopolskim w kierunku miejscowości Ruchocice doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Wszystko wskazuje na to, że kierujący pojazdem typu laweta marki Iveco podjął manewr skrętu w lewo nie upewniając się, że jest już wyprzedzany przez inny pojazd.


Kierujący pojazdem marki Renault Scenic uderzając w lawetę stracił panowanie nad kierownicą i wjechał do przydrożnego rowu uderzając w drzewo. Śmierć na miejscu poniosła 63-letnia pasażerka tego pojazdu. Jak się później okazało, kierowca lawety był pijany.

18 września br. około godz. 16:00 na drodze krajowej nr 32 pomiędzy miejscowościami Grodzisk Wielkopolski, a Ruchocice doszło do wypadku śmiertelnego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Ruch na tym odcinku wstrzymany został na około 2 godziny. Policjanci kierowali objazdami.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy z grodziskiego Ogniwa Ruchu Drogowego wynika, że kierujący pojazdem typu laweta marki Iveco, 67-letni mieszkaniec Wschowy podjął manewr skrętu w lewo nie upewniając się, że jest wyprzedzany przez inny pojazd. Pojazd marki Renault Scenic w wyniku zderzenia przemieścił się na przeciwległy pas ruchu, zjechał do rowu uderzając w przydrożne drzewo. Śmierć na miejscu poniosła 63-letnia pasażerka samochodu Renault, mieszkanka powiatu grodziskiego, natomiast kierujący tym pojazdem został przetransportowany do najbliższego szpitala. Z informacji lekarzy wynika, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Niestety okazało się, że kierujący lawetą, 67-letni mieszkaniec Wschowy kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Uzyskany wynik badania to ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Decyzją prokuratora, mężczyzna został zatrzymany, gdzie najbliższy czas spędzi w policyjnym areszcie.

Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
(Visited 1 631 times, 1 visits today)

Leave a Reply