„Żółte tulipany” rozdane na wielichowskich drogach

Od wielu już lat policjanci powiatu grodziskiego na zaproszenie IX Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej im. Kazimierza Wielkiego Oddziału w Wielichowie prowadzą cykliczne akcje prewencyjno – edukacyjne pod hasłem „Żółte Tulipany”. Działania te prowadzone są zawsze w dniu 2 kwietnia upamiętniając tym samym kolejne rocznice śmierci Jana Pawła II. Wspólne działania rakoniewickich policjantów z harcerzami skierowane są do osób kierujących pojazdami, aby zwiększyć ich świadomość na ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz na to jak ważnym elementem naszego bezpieczeństwa jest zapinanie pasów.W ramach realizacji programu  „RAZEM BEZPIECZNIE” w obszarze bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rakoniewiccy policjanci wspólnie z IX Grunwaldzką Drużyną Harcerską z Wielichowa przeprowadzili akcję prewencyjno – edukacyjną  pod hasłem „Żółte Tulipany” skierowaną do wszystkich osób poruszających się pojazdami.

Przedmiotowa akcja  miała na celu zwrócenie uwagi kierującym na ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym, na prawidłowe przewożenie dzieci w fotelikach ochronnych oraz zapinaniai pasów bezpieczeństwa przez wszystkich podróżujących. Osoby, które w trakcie prowadzonej akcji popełniły drobne wykroczenie zostały pouczone o skutkach prawnych wynikających z tego czynu. Policjanci udzielając pouczenia informowali  kierujących, że tylko rozwagą oraz umiejętnością prawidłowej oceny sytuacji na drodze mogą spowodować, iż zdarzeń drogowych, których bezpośrednią przyczyną jest nadmierna prędkość, brawura, lekkomyślność będzie zdecydowanie mniej.

Harcerze wykorzystując czas kontroli drogowej przekazywali jakże piękne słowa, które mamy nadzieję, że wypowiedziane z ust dzieci na dłużej pozostaną w sercach wszystkich kontrolowanych kierowców: „…z uwagi na kolejną, 14. już rocznicę śmierci Wielkiego Polaka Papieża Jana Pawła II wręczamy te żółte tulipany i prosimy o bezpieczną jazdę…”

grodzisk-wielkopolski.policja.gov.pl

(Visited 48 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz