Znalazł kartę płatniczą i dokonał 14 transakcji, może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 35-letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna znalazł kartę płatniczą i dokonał 14 transakcji, płacąc nią robiąc zakupy. Policjanci ustalili, że pokrzywdzony stracił blisko pół tysiąca złotych. Teraz za popełnione przestępstwa mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

W połowie lutego br. do Komendy Powiatowej Policji w Pile zgłosił się mężczyzna i poinformował, że prawdopodobnie w jednym z lokali gastronomicznych na terenie miasta skradziono mu kartę płatniczą. Pokrzywdzony poinformował, że schował kartę do kurtki, a po pewnym czasie, gdy po nią sięgnął, niestety już jej nie było. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy.

Funkcjonariusze na bieżąco zbierali informacje w tej sprawie i analizowali uzyskany materiał. Kryminalni podczas prowadzonych czynności ustalili, że z karty dokonywane są różnego rodzaju transakcje. Ewidentnie wynikało, że ktoś robi zakupy i płaci właśnie utraconą kartą płatniczą. Policjanci wpadli na trop sprawcy. 20 lutego br. pilscy kryminalni zatrzymali 35-letniego mieszkańca Piły.

Mężczyzna oświadczył, że znalazł kartę płatniczą na terenie miasta i postanowił płacić nią robiąc zakupy. Łącznie dokonał 14 transakcji na kwotę blisko pół tysiąca złotych. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 35-letni mieszkaniec Piły odpowie przed Sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 10 lat więzienia. Wcześniej był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

 

(Visited 344 times, 1 visits today)

Leave a Reply