„Zimowe” kolizje

Pierwszy śnieżny poranek zapisał się dziś kilkoma kolizjami, do których doszło w Wolsztynie i Karpicku. Ich przyczyną było nierespektowanie znaków drogowych i niedostosowanie prędkości do trudniejszych z każdą chwilą warunków atmosferycznych. Policjanci apelują – jedźmy ostrożniej !


03.12.2020 r.  ok.godz. 08:30 dyżurny wolsztyńskiej jednostki odebrał zgłoszenie dotyczące kolizji, której głównym powodem było nierespektowanie przez kierującego ciężarowym Mercedesem znaków zakazujących wjazdu do ścisłego centrum miasta samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony. Kierowca wjechał na Rynek i manewrując na wąskich ulicach uszkodził zaparkowanego Renaulta. Policjanci umożliwili kierowcy wydostanie się z miasta, nie obyło się jednak bez konsekwencji. Mężczyzna został ukarany mandatem zarówno za spowodowanie kolizji, jak i za popełnienie wykroczenia polegającego na niedostosowaniu się do znaku zakazu.

Do kolejnego zdarzenia doszło ok.godz. 10:30 w rejonie skrzyżowania ulic Żeromskiego i Inwestycyjnej. Tu zderzyły się Ford Focus i Renault Premium. Kierowca auta osobowego wpadł w poślizg i uderzył w ciężarówkę. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, sprawca ukarany został 220-złotowym mandatem.

O godzinie 11:00 na ul. Poznańskiej w Karpicku doszło do zderzenia dostawczego Iveco z Toyotą Corollą. Policjanci skierowani na miejsce ustalili, że kierowca Iveco w wyniku niedostosowania prędkości do trudnych warunków atmosferycznych na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia pojazdów. Kobietę kierującą Toyotą przewieziono do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy medycznej. Zarówno ona, jak i sprawca zdarzenia byli trzeźwi. Mężczyzna ukarany został mandatem. 

Policjanci apelują – jedźmy ostrożniej!

/wolsztyn.policja.gov.pl/

(Visited 29 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz