Zdolni niepełnosprawni

Kurs carvingu odbył specjalnie dla siedmiu niepełnosprawnych kobiet z powiatu pleszewskiego. Dzięki niemu wszystkie panie nauczyły się, jak wykonywać niespotykane dekoracje z owoców i warzyw. Szkolenia zostały przeprowadzone przez Rejonowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego Młodzieży wchodzący w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.Carving to dalekowschodnia sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach. Dzięki niej powstają wyjątkowe ozdoby, którymi można dekorować potrawy. Carving wymaga nie tylko zdolności manualnych, ale przede wszystkim wiedzy teoretycznej, dzięki której adepci tej sztuki będą
wiedzieli w jaki sposób zabrać się do pracy, aby efekt końcowy był zgodny z oczekiwaniami.
– Cykl nauki obejmował 16 godzin zajęć dydaktycznych, z czego 6 godzin poświęconych zostało przyswajaniu wiedzy teoretycznej, a 10 godzin to zajęcia praktyczne. – wyjaśnia Andrzej Woźniak, kierownik ROSZM.

Kurs odbył się na zlecenie Stowarzyszenia Centrum Rozwoju w Pleszewie, które zajmuje się m.in. wspieraniem osób niepełnosprawnych.

Szkolenia z carvingu dla niepełnosprawnych to nie tylko zajęcia terapeutyczne, ale również rozwijanie ich talentów. Wiele takich osób posiada naprawdę wyjątkowe zdolności artystyczne, którymi mogło się wykazać podczas kursu .- dodaje Magdalena Mazur, koordynator z ramienia ROSZM.

Na zakończenie szkoleń z rąk prowadzącej zajęcia Zofii Lach wszystkie uczestniczki otrzymały zaświadczenie wraz z suplementem o ukończeniu kursu oraz certyfikat w ramach projektu współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.(Visited 50 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz