Zderzenie dwóch samochodów

W sobotę, 19 czerwca o godzinie 11.24 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów oraz osobach poszkodowanych na drodze wojewódzkiej nr 306 w miejscowości Sędziny gm. Duszniki.

Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Duszniki, OSP Sędziny oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu. Jeden samochód znajdował się na drodze, natomiast drugi na poboczu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, sorpcji plamy oleju z jezdni oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.
Jedna osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala.
W trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia jeden zastęp JRG Szamotuły został zawrócony do jednostki.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (13 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. ogn. Marek Zawiasa/kppsp-szamotuly

(Visited 5 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz