Dwa wypadki komunikacyjne w krótkim czasie, cztery osoby poszkodowane

W sobotę nad ranem na terenie powiatu krotoszyńskiego odnotowano dwa wypadki komunikacyjne, w których poszkodowane zostały łącznie cztery osoby, w tym jedno dziecko. Zgłoszenia dotyczące zdarzeń komunikacyjnych w Krotoszynie oraz Orpiszewie wpłynęły do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w bardzo krótkich odstępach czasowych.


O godzinie 03:40 na ulicy Kobylińskiej w Krotoszynie doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z samochodem osobowym, w którym poszkodowane zostały dwie osoby dorosłe oraz małe dziecko.  Kilka minut później o godzinie 03:58 w Orpiszewie na ulicy Krotoszyńskiej samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. Kobieta podróżująca pojazdem odniosła obrażenia wymagające hospitalizacji.

Do zdarzenia na terenie miasta skierowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz jednostkę OSP Krotoszyn, natomiast z racji drugiej  interwencji o podobnym charakterze  dyżurny operacyjny do kolejnego wypadku  przedysponował jeden zastęp z Państwowej Straży Pożarnej oraz skierował jednostki OSP Roszki, oraz OSP Orpiszew.

Po przybyciu na miejsce wypadku komunikacyjnego samochodu ciężarowego z samochodem osobowym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, że w pojeździe marki Mazda znajdują się dwie osoby poszkodowane. Celem wykonania dostępu i ewakuacji kobiety zlokalizowanej za kierownicą   zdeformowanego samochodu do działań wykorzystano sprzęt hydrauliczny. W zdarzeniu tym udział brało również małe dziecko, które znajdowało się pod opieką osób postronnych poza  uszkodzonym środkiem transportu. Kierowca zestawu ciężarowego nie odniósł natomiast żadnych obrażeń i samodzielnie opuścił ciągnik siodłowy. Strażacy w trakcie wykonywania dostępu do osób poszkodowanych z zastosowaniem technik ratownictwa drogowego udzielili  pomocy medycznej osobom poszkodowanym, których przekazano zespołom ratownictwa medycznego. Po zakończeniu czynności realizowanych przed funkcjonariuszy Policji z jezdni usunięto elementy karoserii samochodowej oraz wycieki płynów technicznych stwarzające zagrożenie dla pojazdów kołowych. Do czasu zakończenia działań na miejscu wypadku ruch pojazdów na drodze krajowej został wstrzymany.

W drugim wypadku na terenie miejscowości Orpiszew samochód osobowy wypadł poza obręb jezdni i dachował. Kierująca pojazdem marki Peugeot samodzielnie opuściła uszkodzony środek transportu, lecz z uwagi na poniesione obrażenia wymagała interwencji ze strony służb medycznych.  Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia i zabezpieczeniu terenu działań udzielili kwalifikowanej pomocy osobie poszkodowanej, którą przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Decyzją służb medycznych uczestniczka zdarzenia została przetransportowana do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego celem dalszej diagnostyki. Po zakończonych czynnościach funkcjonariuszy Policji oraz zabraniu uszkodzonego pojazdu z pobocza drogi jednostki ochrony przeciwpożarowej usunęły pozostałości powypadkowe z jezdni. 

Z tego miejsca pragniemy zaapelować do kierowców o ostrożną jazdę i rozwagę na drogach. Przed nami okres wakacyjny, który charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu na drogach, widocznym w statystykach dotyczących zdarzeń drogowych. Zdejmijmy nogę z gazu!

Opracowanie: st. asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: asp. sztab. Dariusz Rybka//kppsp-krotoszyn/

(Visited 31 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz