Zbąszyń: Siła kobiecego wizerunku – spotkanie z Agnieszką Nortey

Siła kobiecego wizerunku – spotkanie z Agnieszką Nortey

„Siła jest kobietą” – mówią znawcy. A siłą kobiety – między innymi – jest jej wizerunek, który, świadomie kreowany, czynić może istne cuda. Dobrze dobrana stylizacja to połowa sukcesu, czasem to tylko od niej zależeć może nasze osobiste zwycięstwo! O sile kobiecego wizerunku opowiadała w Dniu Kobiet, w Bibliotece Publicznej w Zbąszyniu, pani Agnieszka Nortey – stylistka, wizażystka i coach wizerunku, autorka książki „Stylowa królowa. Jak mocą swojego wizerunku pokazać siłę swojej kobiecości i odzyskać życie na nowo”. O swojej książce autorka napisała: „Kiedy byłam małą dziewczynką, wycinałam z gazet pięknie ubrane kobiety, które wyglądały na pewne siebie i szczęśliwe. Chciałam, żeby każda kobieta potrafiła w ten sposób wyrażać siebie i czuła się wspaniale. Aby było to taką magiczną symfonią”.

Spotkanie w ściśle kobiecym gronie kierowane było głównie do tych pań, które zdają sobie sprawę, jak ważna jest praca nad swoim stylem.

Agnieszka Nortey prowadzi szkolenia dotyczące świadomej pracy nad swoim wizerunkiem, jest też osobistą stylistką pań, które zgłoszą się do niej z prośbą o pomoc w uporządkowaniu swojej szafy (i w konsekwencji … porządkują swoje życie). Autorka jest Mistrzynią Polski w Makijażu i Stylizacji Haute Couture i Vice Mistrzynią Polski w Makijażu Fotograficznym.

Pani Agnieszka jest też popularną blogerką – oprócz własnej strony internetowej ma swoje konta na popularnych portalach społecznościowych, prowadzi tam relacje na żywo, nagrywa filmy z poradami dotyczącymi pracy nad własnym stylem.

Biblioteka serdecznie dziękuje zbąszyńskiemu sklepowi odzieżowemu pani Krystyny Basińskiej przy ul. Senatorskiej za udostępnienie ubrań i dodatków do stylizacji.

Na spotkaniu rozstrzygnęłyśmy szybki konkurs facebookowy z okazji Święta Kobiet – nasze czytelniczki miały przyjść na to spotkanie w kapeluszu, jako że kapelusz jest symbolem prawdziwej damy. Okazało się, że kapelusz miała pani Justyna Rogowska, która otrzymała literacko-kobiecy prezent: książkę Michelle Obamy pt. „Becoming. Moja historia”. Gratulujemy!

(tekst: Anita Rucioch-Gołek)

(Visited 125 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz