POWIAT NOWOTOMYSKI: Kłusownik zatrzymany na gorącym uczynku

Wspólne działania zbąszyńskich policjantów i funkcjonariuszy Państwowej Straży Łowieckiej zakończyły się zatrzymaniem na gorącym uczynku 70-latka podejrzanego o kłusownictwo.
W środę 6-go marca br. w Strzyżewie, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Zbąszyniu prowadzili wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Łowieckiej działania, zmierzające do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o kłusownictwo. W związku z ujawnioną w zagajniku leśnym pułapką na zwierzynę leśną, przeprowadzono obserwację za pomocą kamery zamontowanej na drzewie tzw. foto-pułapki. Dzięki niej funkcjonariusze wiedzieli w jakich godzinach kłusownik przychodzi sprawdzać zastawioną przez siebie pułapkę. Po zakończeniu regulowania wnyków przy pułapce, policjanci przystąpili do zatrzymania mężczyzny, którym okazał się być 70- letni mieszkaniec Strzyżewa. Mężczyzna przyznał się do postawionych mu zarzutów, a także do wcześniejszego skłusowania sarny oraz dzika Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed Sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Niestety, pomimo licznych sukcesów w walce z kłusownictwem proceder ten nadal trwa, a jego skala jest zatrważająca. Nie tylko zwiększenie skuteczności działań wymierzonych w ten proceder może doprowadzić do jego minimalizacji, ale przede wszystkim zmiana w społecznej świadomości, w której to zjawisko postrzegane jest jako problem mało istotny.

Jeżeli zauważysz w lesie coś podejrzanego lub niepokojącego koniecznie powiadom o tym Straż Leśną lub Policję.

Źródło: .nowy-tomysl.policja.gov.pl

[AKTUALIZACJA]

Jak poinformował naszą redakcję Krzysztof Poczekaj Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Łowieckiej w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu :

Ujęcia  na gorąco dokonali funkcjonariusze Państwowej Straży Łowieckiej w asyście funkcjonariuszy Policji,ze względu na zagrożenie życia i zdrowia. Sprawę prowadzą funkcjonariusze Państwowej Straży Łowieckiej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej.
(Visited 2 712 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz