Zbąszyń: II Mistrzostwa Polski Bibliotekarzy i Pracowników Bibliotek w półmaratonie w ramach 31. Ogólnopolskiego Biegu Zbąskich

Biegacze – Bibliotekarze

W Zbąszyniu odbyły się w niedzielę 23 września II Mistrzostwa Polski Bibliotekarzy i Pracowników Bibliotek w półmaratonie w ramach 31. Ogólnopolskiego Biegu Zbąskich – 12. Półmaratonu, którego współorganizatorem była tutejsza Biblioteka Publiczna.


Jednym z głównych celów tych zawodów jest propagowanie biegów długich wśród pracowników bibliotek i promowanie pozytywnego wizerunku bibliotekarza, czyli walka ze stereotypem, że bibliotekarz, a zwłaszcza bibliotekarka, z aktywnością fizyczną niewiele mają wspólnego. A przecież, aby pokonać dystans ponad 21 kilometrów półmaraton w czasie poniżej dwóch godzin trzeba trenować: biegać, i to regularnie!

Oto oficjalne wyniki i czasy zawodników tych mistrzostw. Wśród kończących bieg, a było w tej edycji ponad 600 biegaczy, sklasyfikowano czterech bibliotekarzy i to w świetnych czasach! Najlepszy z nich, Dawid Kotlarek z Zielonej Góry z klubu „Vege Runners”, zwycięzca I Mistrzostw z 2017 roku, otrzymał pamiątkowy puchar.

Oto oficjalne wyniki:

1.Kotlarek Dawid 1:30:26 (Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze)

  1. Horbowy Sławomir 1:32:35 (Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła w Opolu)
  2. Święs Wojciech 1:39:49 (Książnica Cieszyńska)

Gratulujemy!
Kobiet nie było w klasyfikacji końcowej, ale może za rok pojawią się także panie bibliotekarki. Wiemy, że wiele z nich po pracy biega, chodzi na siłownię lub zajęcia fitness, uprawia sport wszelkiego rodzaju, więc potencjał jest w tej grupie zawodowej spory. Nawet jeśli dziś myślimy, że przebiegnięcie takiego półmaraton, to byłaby dla nas walka o życie, mamy cały rok na przygotowanie się do III Mistrzostw Bibliotekarzy we wrześniu 2019 roku. Zapraszamy zatem do Zbąszynia, miasta nad jeziorem!

[zdjęcia: galeria Organizatora – Ogólnopolski Bieg Zbąskich]
(tekst: Anita Rucioch-Gołek, inicjatorka mistrzostw, kierownik BP w Zbąszyniu)




Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.












(Visited 226 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz