UKRAIŃSKA „FANTAZJA”, CZYLI CO TO SĄ WYKRESÓWKI?

W trakcie kontroli okazało się, że ukraińscy kierowcy nie wiedzieli, że wykonywanie pracy kierowcy wymaga używania wykresówek. Niezbyt dobrze orientowali się też w przepisach z zakresu czasu pracy.


Z urządzenia rejestrującego zainstalowanego w autobusie inspektorzy wyjęli dwie wykresówki, które nie należały do kontrolowanych kierowców. Analiza tych dokumentów jazdy wykazała ich wielokrotne użycie, co uniemożliwiło jakikolwiek odczyt danych na nich zawartych. Obydwaj kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi po 2 tysiące złotych za używanie cudzej wykresówki, a wobec przedsiębiorcy zostało wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą w wysokości 3 tysięcy złotych. Wobec braku możliwości zweryfikowania czasu pracy kierowców dostali zakaz dalszej jazdy i nakaz odbycia odpoczynku dziennego w wymiarze 9 godzin.

Kontrola autokaru ukraińskiego przewoźnika wykonującego regularny przewóz osób w międzynarodowym transporcie drogowym w relacji Polska – Ukraina, odbyła się w minionym tygodniu w Granowie. Inspektorzy z leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu, którzy autobus zatrzymali, próbowali przypomnieć sobie podobny przypadek autobusu „widmo”, ale bezskutecznie.
(Visited 122 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz