PRZEŁADOWANY O STO PROCENT, DRUGI NIE LEPSZY!

Zamiast 3,5 tony ważył aż 7! Z kolei inny pojazd powinien ważyć 6,5, a wynik pomiaru pokazywał 8,4 tony. Po raz kolejny kaliscy inspektorzy transportu drogowego skutecznie wyeliminowali z ruchu przeciążone mini krążowniki szos.


Inspektorzy sprawdzili i rekordowa masa pojazdu wraz z ładunkiem wynosiła aż 7 ton, w przypadku dopuszczalnej masy całkowitej 3,5 tony (7,3 tony brutto bez odciągania tolerancji wagowej). Przewóz mebli z Kępna do Ostrowa Wlkp. kosztował kierowcę mandat karny w wysokości 500 złotych. Dodatkowy koszt stanowiło przeholowanie we własnym zakresie pojazdem pomocy drogowej do miejsca rozładunku w Ostrowie Wlkp.

Kolejny skontrolowany pojazd powinien ważyć zgodnie z zapisem w dowodzie rejestracyjnym 6,5 tony, a ważył o 1,9 więcej, czyli aż 8,4 tony. Zbyt ciężkie artykuły spożywcze jechały z Kalisza do Konina. Kierowca otrzymał w tym wypadku również 500 złotych mandatu i musiał przeładować towar na inny podstawiony pojazd.

Obydwu kontroli na punktach wagowych w Antoninie i Opatówku dokonali w ubiegłym tygodniu inspektorzy z oddziału kaliskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu.(Visited 483 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz