Zbadał stan trzeźwości i odjechał na „podwójnym gazie”. Został zatrzymany przez policjantów.

Policjanci Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali nietrzeźwego 40- letniego kierowcę, który najpierw zgłosił się do Komendy aby sprawdzić swój stan trzeźwości, a potem mimo, że w organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu wsiadł za kierownicę Chryslera.


20 listopada br. około 18:40 policjanci Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali na ulicy Mokrej w Złotowie nietrzeźwego 40- latka, mieszkańca Złotowa, który zdecydował się wsiąść za kierownicę na „podwójnym gazie”. Kierował pojazdem Chrysler i miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Ten sam mężczyzna, kilkanaście minut wcześniej zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, gdzie poprosił oficera dyżurnego o badanie alkomatem. Gdy usłyszał wynik badania trzeźwości – ponad 0,5promila alkoholu, zdenerwował się i wyszedł z Komendy. Następnie nie bacząc na nic wsiadł za kierownicę Chryslera i odjechał. Przypadkiem zauważył to policjant, który wchodząc do Komendy, mijał się mężczyzną w drzwiach.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kilka minut później, mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy, a czeka go więcej konsekwencji. Odpowie przed Sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.(Visited 294 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz