Uderzył w samochód i odjechał – był pijany

Zatrzymane prawo jazdy, zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to tylko część konsekwencji, jakie poniesie 40-letni mężczyzna, który został zatrzymany przez jarocińską policję. Mężczyzna miał w swoim organizmie 2,5 promila alkoholu.


Do zatrzymania 40-latka doszło we wtorek po południu w Cielczy dzięki telefonicznej informacji od świadka zdarzenia. Zgłaszający widział, jak kierowca samochodu marki VW Golf uderzył w zaparkowany na poboczu drogi inny pojazd, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia.

Policjanci ustalili kim jest kierowca „golfa” i udali się do miejsca jego zamieszkania. Tam, na posesji zastali będący w ich zainteresowaniu samochód, który miał wyraźne ślady zderzenia. Właściciel pojazdu również był na miejscu.

Ponieważ istniało duże prawdopodobieństwo, że kierujący był pod wpływem alkoholu, funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości. Urządzenie do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało wynik 1,24 mg/l co daje 2,5 promila w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy w Jarocinie, gdzie wykonano kolejne badania. Funkcjonariusze zatrzymali 40-latkowi uprawnienia do kierowania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wobec sprawców przestępstwa z art 178a kk, sąd orzeka zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres minimum 3 lat.

Zatrzymane prawo jazdy to tylko część konsekwencji, jakich mogą spodziewać się nietrzeźwi kierowcy. Za to przestępstwo grozi także kara pozbawienia wolności do lat 2. Sąd może także zobowiązać podejrzanego do wpłaty świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
(Visited 139 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz