ZATRZYMANY PO POLICYJNYM POŚCIGU

Policjanci dzielnicowi z KPP w Wągrowcu zatrzymali mężczyznę, który postanowił uciec przed kontrolą drogową. Ucieczka skończyła się stratą panowania nad pojazdem i wpadnięciem na pobliską posesję.
W piątek 8 marca policjanci Rewiru Dzielnicowych KPP w Wągrowcu patrolując Długą Wieś postanowili poddać kontroli pojazd Opel Astra. Kierujący nim mężczyzna zdecydował się jednak popełnić przestępstwo . Po zauważeniu nadanego przez policjantów sygnału świetlno-dźwiękowego wcisnął gaz do oporu chcąc tym samym uciec patrolowi Policji. Rozpoczął się pościg.

Całe szczęście nie trwał on długo. Na łuku drogi mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi, uderzył w hydrant i znak, w końcu zatrzymał się na płocie pobliskiej posesji. Policjanci natychmiast wyciągnęli i obezwładnili kierowcę, którego postanowili zatrzymać.

Kierującym oplem mężczyzną, okazał się 48-letni recydywista z orzeczonym zakazem prowadzenia pojazdów. Mężczyzna oprócz zakazu poruszania się pojazdami znajdował się w stanie nietrzeźwości. W jego organizmie znajdowało się bowiem około 1 promila alkoholu.

Wieczorna przejażdżka autem w takich okolicznościach, wiąże się z bardzo poważnymi konsekwencjami. Uciekając bowiem przed Policją samochodem w stanie nietrzeźwym z orzeczonym zakazem prowadzenia pojazdów, dopuścił się popełnienia trzech przestępstw. Teraz grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

wagrowiec.policja.gov.pl

(Visited 127 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz