Zatrzymani z narkotykami

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci z Kościana zatrzymywali 5 osób posiadających przy sobie substancje odurzające. Łącznie zabezpieczono ponad 70 gram narkotyków.


Pierwsze zdarzenie miało miejsce w dniu 9 sierpnia około godziny 14:40. W trakcie patrolu pomiędzy miejscowościami Nowy Dębiec, a Osiek policjanci Wydziału Prewencji skontrolowali dwóch młodych mężczyzn. W trakcie kontroli okazało się, że 25-latek posiadał 5,46 gram suszu roślinnego, a jego 19-letni towarzysz 0,14 gram suszu roślinnego, wykonany test potwierdził, że była to marihuana. W toku dalszych czynności zatrzymano trzeciego mężczyznę w wieku 27-lat, który w miejscu zamieszkania posiadał 59,68 gram amfetaminy. Wszyscy trzej mężczyźni są mieszkańcami powiatu kościańskiego i usłyszeli zarzuty. Jeden z mężczyzn oprócz zarzutu posiadania substancji odurzających, odpowie również za udzielanie.

Już następnego dnia tj. 10 sierpnia około godz. 22:50 policjanci Wydziału Prewencji  w Kościanie na ul. Gostyńskiej wylegitymowali 21-letniego mieszkańca gminy Krzywiń. Funkcjonariusze w trakcie przeprowadzonej kontroli ujawnili przy nim środki odurzające działające podobnie jak amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut.

Kolejna sytuacja miała miejsce w dniu 12 sierpnia około godziny 20:00 w Czempiniu. Policjanci Posterunku Policji w Czempiniu podjęli interwencję wobec 5 mężczyzn, którzy w piwnicy  budynku głośno słuchali muzyki. W trakcie rozmowy mężczyźni zaczęli nerwowo się zachowywać. Jak się okazało jeden z nich, 34-letni mieszkaniec gm. Czempiń posiadał przy sobie woreczek strunowy z zawartością białego proszku- 5,18 gram amfetaminy.

Wszyscy mężczyźni odpowiedzą z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W zależności od dokładnej kwalifikacji czynu grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności, lub pozbawienia wolności.

Opr. Paulina Piechowiak/koscian.policja.gov.pl/

(Visited 33 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz