Wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym

W wyniku zderzenia z samochodem, śmierć na miejscu poniósł 55-letni mieszkaniec pow. ostrowskiego, pasażerka zmarła w drodze do szpitala.


Dnia 16 sierpnia br. o godz. 16:30 na stanowisko kierowania KPP w Ostrzeszowie wpłynęło zgłoszenie teleinformatyczne, że w miejscowości Kuźnica Myślniewska doszło do wypadku drogowego. Na miejsce udali się policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni z lekarzem na pokładzie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Michałkowie, koło Ostrowa Wlkp. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący motocyklem, pasażerka została przetransportowana do szpitala w Kaliszu. Policjanci ustalili, że 22-letnia mieszkanka Doruchowa kierując samochodem osobowym marki Volvo, w obszarze niezabudowanym, na oznakowanym skrzyżowaniu dróg, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem marki Yamaha, którym kierował 55-letni mieszkaniec pow. ostrowskiego. Pasażerka została przetransportowana do szpitala w Kaliszu, wkrótce okazało się, że zmarła w drodze. Pojazdy zostały zabezpieczone do dalszych badań kryminalistycznych, wykonano oględziny miejsca z udziałem technika kryminalistyki oraz przybyłego na miejsce Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie. Ciała zabezpieczono do sekcji zwłok. Kierująca była trzeźwa, pobrano krew do badań na ewentualną zawartość środków niedozwolonych, a następnie zatrzymana w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

W chwili zdarzenia warunki drogowe były dobre. Na chwilę obecną są to ustalenia wstępne. Śledztwo w sprawie będzie prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Ostrzeszowie, który na podstawie zebranego materiału dowodowego, w tym wyjaśnień podejrzanej, zdecyduje o ewentualnym postawieniu zarzutów.
W minionym tygodniu na drogach powiatu ostrzeszowskiego doszło do 10 zdarzeń drogowych, kwalifikowanych jako 9 kolizji oraz 3 wypadków drogowych, w wyniku których zginęły 2 osoby, a 1 nadal przebywa w szpitalu.

/ostrzeszow.policja.gov.pl/

(Visited 662 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz