Zarzut zabójstwa dla 20-latka po tragedii w Nowej Wsi

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie w Nowej Wsi, gdzie śmierć poniósł 45-letni mężczyzna – mieszkaniec tej miejscowości. Policjanci zatrzymali podejrzewanych o udział w zajściu dwóch mężczyźni w wieku 18 i 20 lat. W chwili zatrzymania obaj znajdowali się pod wpływem alkoholu. Starszy z nich usłyszał dziś zarzut zabójstwa.


07.10.2023 r. ok.godz. 18:30 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o bójce, do której doszło w Nowej Wsi. Na miejsce skierowani zostali policjanci Wydziału Prewencji. Mundurowi ustalili, że w konsekwencji zdarzenia 45-letni mieszkaniec tej miejscowości został kilkukrotnie uderzony pięścią w twarz, a upadając na twarde podłoże doznał urazu głowy.

Wezwany na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego natychmiast przystąpił do reanimacji 45-latka. Niestety pomimo wysiłków, życia mężczyzny nie udało się uratować.

Obrażeń w wyniku uderzenia przez tego samego sprawcę doznał także 37-letni mieszkaniec Nowej Wsi, który z urazem kości jarzmowej został przetransportowany do wolsztyńskiego szpitala. Jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Badanie alkotestem, jakiemu został poddany wykazało 0,96 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu tj 2,01 promila alkoholu w organizmie.

Mundurowi ustalili, że podejrzewany o udział w zdarzeniu mężczyzna oraz jego znajomy bezpośrednio po zajściu oddalili się pieszo w kierunku Perkowa, jednak po pewnym czasie wrócili na miejsce.

Policjanci zatrzymali obu mężczyzn. Jak ustalono byli to mieszkańcy gminy Przemęt w wieku 18 i 20 lat. W chwili zatrzymania obaj znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkotestem wykazało u młodszego z nich 1,18 mg/l (2,47 promila), natomiast u starszego 0,77 mg/l (1,61 promila). Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Pracujący na miejscu przestępstwa policjanci przeprowadzili jego oględziny, przesłuchali świadków i zabezpieczyli dowody, w tym nagranie monitoringu sklepu, przed którym doszło do zdarzenia. Na polecenie Prokuratora zwłoki mężczyzny zostały zabezpieczone do badań sekcyjnych.

W niedzielę młodszy z mężczyzn został przesłuchany w charakterze świadka, a następnie zwolniony.

Drugi mężczyzna został przesłuchany dziś (9 października) w Prokuraturze Rejonowej w Wolsztynie. Usłyszał zarzuty zabójstwa oraz spowodowania naruszenia czynności narządu ciała na okres poniżej 7 dni. Zarzucane mężczyźnie przestępstwo zabójstwa sankcjonowane jest nawet dożywotnim pozbawieniem wolności.

 

 

(Visited 7 988 times, 1 visits today)

One thought on “ Zarzut zabójstwa dla 20-latka po tragedii w Nowej Wsi

  • 10 października, 2023 at 9:00 am
    Permalink

    A może napiszecie jakiej narodowości byli zatrzymani?

    Reply

Leave a Reply