Wypadek ze skutkiem śmiertelnym i pożar przy drodze krajowej nr 11

W dniu 9 października 2023 roku o godzinie 00:18 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie otrzymało zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego przy drodze krajowej nr 11 w miejscowości Rogaszyce (gmina Ostrzeszów).

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej zastano samochód osobowy objęty całkowicie pożarem. Pojazdem podróżowały 3 osoby. W momencie naszego przybycia dwie osoby poszkodowane znajdowały się poza pojazdem. Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali jeden prąd gaśniczy na palący się samochód. Dwóm osobom poszkodowanym udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie odnaleziono trzecią osobę poszkodowaną, której pomocy udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego. Podczas medycznych czynności ratunkowych lekarz stwierdził zgon jednej osoby poszkodowanej. Pozostali  poszkodowani zostali zabrani do szpitala.

Dalsze czynności straży pożarnej polegały na oświetleniu miejsca zdarzenia do czasu zakończenia czynności operacyjnych prowadzonych przez Policję oraz Prokuratora. W wypadku brał udział również pies, który nie przeżył. Na miejscu zdarzenia działały cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Ostrzeszowie oraz jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.

Opracowanie: st. str. Noemi BIEL

 

 


(Visited 5 976 times, 1 visits today)

Leave a Reply