Za paliwo zapłacił fałszywymi banknotami

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali 29-letniego mieszkańca gminy Bojanowo, który za zatankowane paliwo zapłacił podrobionymi pieniędzmi. Na domiar złego podczas przeszukania mundurowi znaleźli u niego narkotyki oraz kolejne falsyfikaty banknotów. Teraz młodemu mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


21 marca br. po godzinie 22.00 dyżurny leszczyńskiej jednostki został powiadomiony przez pracownika stacji paliw w Kłodzie, o tym, że klient zatankował paliwo, podszedł do kasy pozostawiając na blacie banknoty o nominale 20 zł, po czym w pośpiechu opuścił teren stacji. Pracownik po wzięciu pieniędzy do ręki wyczuł nietypową fakturę papieru i przypuszcza, że są sfałszowane.

Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci, którzy zabezpieczyli banknoty, przesłuchali świadków, a także zabezpieczyli monitoring stacji. Na podstawie zebranych materiałów mundurowi jeszcze tego samego dnia wytypowali sprawcę przestępstwa. Mężczyzną, który wprowadził w obieg podrobione banknoty okazał się 29-letni mieszkaniec gminy Bojanowo.

Funkcjonariusze podczas zatrzymania mężczyzny znaleźli przy nim amfetaminę, a w miejscu jego zamieszkania kolejne niewielkie ilości środków odurzających oraz falsyfikaty banknotów.

Śledczy ogłosili mężczyźnie zarzuty posiadania środków odurzających oraz posiadania i wprowadzenia w obieg podrobionych banknotów. 29-latek został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

leszno.policja.gov.pl

(Visited 27 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz