CIOS W PRZESTĘPCZOŚĆ GOSPODARCZĄ

Kryminalni z Krotoszyna zatrzymali mężczyznę, który posiadał kilkaset paczek nielegalnych papierosów. Przechowywał je w miejscu swojego zamieszkania, gdzie policjanci ujawnili jeszcze prawie 120 kg krajanki tytoniu, które również nie posiadały polskich znaków akcyzy. Losem podejrzanego zajmie się teraz sąd.
Policjanci kryminalni z krotoszyńskiej komendy na podstawie materiałów operacyjnych ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu krotoszyńskiego posiada w swoim miejscu zamieszkania tytoń niewiadomego pochodzenia bez polskich znaków akcyzy. Weszli do mieszkania 47-letniego mieszkańca Koźmina Wielkopolskiego. Informacje, które posiadali  policjanci natychmiast się potwierdziły. Mężczyzna przechowywał w mieszkaniu i pomieszczeniach gospodarczych łącznie ponad 400 paczek papierosów, dokładnie wskazując 8111 szt. papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy. Wśród ujawnionych i zabezpieczonych nielegalnych przedmiotów znalazło się prawie 120 kg krajanki tytoniu. Podobnie jak papierosy, nie posiadały one znaków akcyzy.

Wartość uszczupleń z tytułu nieopłaconego podatku VAT, podatku akcyzowego zostanie oszacowane. 47-latek usłyszał zarzut przechowywania wyrobów akcyzowych bez wymaganych znaków akcyzy, zagrożonego karą do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoką grzywną. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

krotoszyn.policja.gov.pl

(Visited 159 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz