Za nieodpowiedzialną jazdę na wiadukcie stracili prawa jazdy

Od dłuższego czasu Policja apeluje do kierowców o jazdę z bezpieczną prędkością, dostosowaną do znaków usytuowanych na drodze oraz do warunków panujących na jezdni, a także kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania.


Ciągle nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn najpoważniejszych wypadków drogowych. Jednak miniony dzień obrazuje, że nie wszyscy kierowcy wykazują się odpowiedzialnością i rozsądkiem.

14 lutego br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie w trakcie jednej godziny, w samo południe, zatrzymali do policyjnej kontroli dwóch kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Było to na Wiadukcie Grota – Roweckiego w Lesznie. Obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 50km/h. Znajdują się tam skrzyżowania dróg, przejście dla pieszych, a przy pogorszonych warunkach pogodowych, może w tym miejscu być ślisko.

Jednak te ograniczenia nie wpłynęły na mieszkańców Leszna, którzy zapewne doskonale znają specyfikę leszczyńskiego wiaduktu. Jeden z nich, 49-latek, poruszał się samochodem marki bmw z prędkością 101km/h. Natomiast drugi, w tym samym miejscu, jechał nieco szybciej, bo z prędkością 107km/h. 46-latek kierował osobową skodą.

Przewinienia obojga mężczyzn zarejestrowała kamera policyjnego videorejestratora. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h policjanci zatrzymali obojgu kierowcom prawa jazdy i ukarali mandatami karnymi, a na ich konto wpłynęło po 10 punktów karnych.

 

(Visited 236 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz