Znaleźli narkotyki u pasażera

Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego kolskiej jednostki zatrzymali do kontroli samochód marki Seat. Podróżowali nim dwaj mężczyźni. Mundurowi przy pasażerze znaleźli kilka gramów narkotyków. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienie wolności.

Zdarzenie miało miejsce 15 lutego br. tuż po godzinie 2:00. W okolicy skrzyżowania ulic Blizna i PCK w Kole, policjanci Wydziału Prewencji kolskiej jednostki zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem Seat. Stróże prawa w pojeździe wyczuli charakterystyczną woń suszu roślinnego. Pasażer zachowywał się bardzo nerwowo i unikał kontaktu z funkcjonariuszami. Wzbudziło to podejrzenie mundurowych, dlatego dokładnie sprawdzili co 27-latek posiadał przy sobie. Okazało się, że mężczyzna miał ukryty w spodniach susz roślinny owinięty w papierowy zwitek. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że są to środki odurzające w postaci marihuany. Kierujący samochodem 23-latek nie krył zdziwienia tym faktem, twierdząc że nic o narkotykach nie wiedział. W trakcie przeszukania okazało się, że mówił prawdę – nie posiadał żadnych środków odurzających, w samochodzie też ich nie było.

Policjanci zabezpieczyli znalezione substancje. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Odpowie za posiadanie narkotyków, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

(Visited 400 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz