Za ciężki na powiatową drogę

Drogę powiatową numer 2200P w Łubowie zapamięta polski kierowca, którego wielkopolscy inspektorzy ukarali mandatem za przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej, a przewoźnikowi grozi 14000 zł kar pieniężnych.


17 listopada na drodze powiatowej 2200P polski kierowca przewoził ładunek w postaci stacji transformatorowej złożonej z kilku części: stacji, fundamentu i dachu betonowego oraz transformatora olejowego. Krajowy transport drogowy rzeczy zespołem pojazdów odbywał się na trasie z Włoszczowej do Łubowa, niedaleko Gniezna. Samochód ciężarowy o trzech osiach wraz z naczepą o czterech osiach został zatrzymany dynamicznie do kontroli. Na wadze pojazd okazał się być o 7,9 t za ciężki, bowiem zamiast 40,0 t ważył 47,9 t, czyli prawie o 20 procent za dużo. Norma długości wynosząca 16,50 m została przekroczona o 1,65 m, czyli o całe 10 procent. Ponadto inspektorzy stwierdzili niebezpieczną usterkę opony w naczepie. Zostanie wszczęte postępowanie administracyjne wobec przedsiębiorstwa na kwotę w sumie 14000 zł. Kierowca został ukarany mandatami w wysokości w sumie 650 zł.

Kierowca usunął stwierdzone nieprawidłowości przez przeładowanie trzech elementów, które przewoził na inny podstawiony zespół pojazdów. Jednak wydano mu zakaz dalszej jazdy ze względu na ujawnioną podczas kontroli niebezpieczną usterkę opony.

/witdpoznan.pl/

(Visited 96 times, 1 visits today)

Leave a Reply