Kierowała autem mając ponad 4 promile alkoholu w organizmie. 33-letnia kobieta zatrzymana.

Dzięki wzorowej postawie społecznej, która miała miejsce 16 listopada br. doszło do ujęcia obywatelskiego, a później zatrzymania 33-letniej kobiety, która kierowała autem będąc pod wpływem alkoholu.

Do całej sytuacji doszło we wtorek, kilka minut po godzinie 8:00.


Mężczyzna jadąc drogą K-92 od Goliny w kierunku Kawnic, zauważył poruszający się przed nim pojazd marki Peugeot, który co chwilę zmieniał pas ruchu oraz bez powodu zwalniał i przyśpieszał. Kierowca powiadomił o tej sytuacji dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie, który natychmiast skierował na miejsce funkcjonariuszy.

Mężczyzna widząc, że kierowca peugeota omal nie potrącił jadącego w tym samym kierunku motorowerzysty, postanowił dokonać obywatelskiego ujęcia. Za kierownicą zatrzymanego pojazdu siedziała kobieta, od której czuć było intensywny zapach alkoholu. Policjanci, którzy dotarli na miejsce sprawdzili stan trzeźwości 33-letniej mieszkanki powiatu konińskiego, który wykazał w jej organizmie ponad 4 promile.

Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy oraz odholowali pojazd. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo do 2 lat pozbawienia wolności.

(Visited 27 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz