Wystawa BODY WORLDS w Poznaniu – Dzień dla Niewidomych. [ZDJĘCIA, FILM]

W dniu wczorajszym 2 grudnia na najliczniej odwiedzanej wystawie świata BODY WORLDS, która obecnie dostępna jest dla zwiedzających w Poznaniu odbyło się wyjątkowe wydarzenie – Dzień dla Niewidomych.


Gośćmi były osoby niewidome oraz słabowidzące, członkowie Polskiego Związku Niewidomych – Okręg Wielkopolski. Po wystawie oprowadzał autor wielu anatomicznych książek dr Paweł Posłuszny.

Wszystkie eksponaty, które znajdują się na wystawie w Galerii Pestka, a jest ich aż ponad 160 są prawdziwe i pochodzą od dawców, którzy za życia zgodzili się je przekazać na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu, gdzie prowadzony jest specjalny program dawców ciał na potrzeby plastynacji.
Niezmiernie cieszymy się, że udało się nam zorganizować to specjalne wydarzenie, dzięki któremu osoby niewidome oraz słabowidzące mogły dokładniej poznać anatomiczne piękno ludzkiego ciała poprzez dotyk oraz poczuć jak wielkim cudem wszyscy jesteśmy.


Niektórym osobom może to się wydawać dziwne, że zaprosiliśmy osoby niewinowe na wystawę, która na pierwszy rzut dedykowana jest dla tych, którzy widzą. Jako organizator staramy się aby ta edukacyjna wystawa była dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Na ten szczególny dzień specjalnie dla osób niewidomych sprowadziliśmy z Plastynarium z Guben eksponaty, które za pomocą dłoni nasi goście mogli poznawać. Dodatkowo udostępniliśmy dla nich niektóre z całościowych plastynatów ciał, które są stałymi eksponatami na naszej ekspozycji.
– powiedziała Ewa Król-Bednarczyk, Rzecznik Prasowy wystaw Body Worlds w Polsce.


Wystawa BODY WORLDS – VITAL celebruje potencjał ludzkiego ciała w ruchu poprzez estetyczną prezentację jego nieskazitelnej formy i złożonych funkcji. Tą oryginalną wystawę wynalazcy plastynacji dr Gunthera von Hagens będzie można zwiedzać w Poznaniu tylko do 21 stycznia 2018 r. Ekspozycja BODY WORLDS to pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii człowieka, którą miało okazję podziwiać już ponad 45 milionów odwiedzających na całym świecie. Wystawy BODY WORLDS od ponad 20 lat wzbudzają ogromne emocje i zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawiają. Do grona zachwyconych widzów należą największe gwiazdy światowego formatu takie jak: Steffi Graf, Jean-Paul Gaultier, Tina Turner, Dustin Hoffman czy Nicole Kidman.


 

(Visited 473 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz