Śmierć policjanta na służbie – zginął postrzelony przez bandytę ! Zabity gangster, który strzelał z kałasznikowa pochodził z Wielkopolski.

Policjant został śmiertelnie postrzelony podczas akcji zatrzymania przestępców na gorącym uczynku włamania do bankomatu. Bezwzględny bandyta otworzył ogień z broni maszynowej. Policjanci w obronie własnego życia również odpowiedzieli ogniem. Bandyta, który strzelał zginął na miejscu, a jego wspólnik został zatrzymany.


Podczas wymiany ognia rannych zostało też trzech innych funkcjonariuszy. Na szczęście w ich przypadku obrażenia nie zagrażają życiu.

Około północy z soboty na niedzielę, w miejscowości Wisznia Mała (pow. trzebnicki) doszło do włamania do bankomatu. Policjanci, którzy podjęli działania związane z zatrzymaniem sprawców na gorącym uczynku, zostali ostrzelani z broni maszynowej przez jednego z bandytów. Funkcjonariusze odpowiedzieli ogniem. Bandyta, który strzelał do policjantów zginął na miejscu. Drugi ze sprawców został zatrzymany.

Niestety podczas wymiany ognia, w wyniku doznanych obrażeń, zmarł także jeden z funkcjonariuszy. Trzech innych zostało rannych. Zostali oni przewiezieni do szpitala. Na szczęście w ich przypadku obrażenia nie zagrażają życiu.

Na miejscu drobiazgowe czynności, w tym oględziny miejsca zdarzenia prowadzi grupa dochodzeniowo – śledcza. W czynnościach tych udział bierze też prokurator. Rodzina tragicznie zmarłego policjanta została już objęta pomocą psychologiczną.

Obecnie policja i prokuratura wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności zdarzenia.

asp. szt. Paweł Petrykowski 

Jak informuje Głos Wielkopolski :
Zabity gangster, który strzelał z kałasznikowa miał 42 lat i pochodził z Wielkopolski. Był wielokrotnie notowany i karany za kradzieże samochodów, włamania oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Drugi z gangsterów, który przebywał w samochodzie, ma 41 lat i pochodzi z woj. pomorskiego. Również należy do zorganizowanej grupy przestępczej.
 

(Visited 6 561 times, 1 visits today)

One thought on “Śmierć policjanta na służbie – zginął postrzelony przez bandytę ! Zabity gangster, który strzelał z kałasznikowa pochodził z Wielkopolski.

  • 4 grudnia, 2017 at 8:33 pm
    Permalink

    O TYM MÓWIŁAM WCZEŚNIEJ I OPISYWAŁAM TEŻ I POTWIERDZIŁO SIĘ POLICJA Z JASNOWIDZA NA DOLNYM ŚLĄSKU CHCIAŁA ZROBIĆ WARIATA BYLI TU TACY POLICJANCI ŚRODA ŚL KOM. WOJ. I INNE OSOBY PODSYŁANE SZKODA GOSCIA I DZIECI ZONY RODZINY NIECH SIĘ NIE DAJĄ MI TEŻ KIEDYŚ ZABRALI OJCA NAPISALI CO CHCIELI W PAPIERACH MINEŁO PANAD 30 LAT JA SIĘ IM NIE DAM A ON MÓGŁ BYĆ OPOWIADAŁAM O TYM WCZEŚNIEJ 6 LISTOPADA ŻE DO TEGO MA DOJŚC ON JEST Z RODZINA I ZAWSZE BEDZIE

    Reply

Dodaj komentarz